Wydarzenia

Graduacja absolwentów studiów MBA realizowanych w rybnickiej filii naszego Uniwersytetu

21 czerwca br. w budynku rybnickiego kampusu filii naszego Uniwersytetu 66 absolwentów kierunku MBA odebrało świadectwa ukończenia studiów oraz certyfikaty IIA. Obecność JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak uświetniła uroczysty charakter wydarzenia.

Master of Business Administration in Corporate Governance to studia menedżerskie, cieszące się dużym zainteresowaniem na naszej Uczelni. W tym roku ukończyło je 66 absolwentów. Pierwsza edycja studiów MBA została uruchomiona w 2018 r.

MBA to studia dające możliwość rozwoju nie tylko w zakresie kompetencji menedżerskich, ale również procesów zarządzania. Nowoczesna forma zajęć oparta na pogłębionych dyskusjach z praktykami gospodarczymi oraz wymianie wzajemnych doświadczeń stwarza idealne warunki nie tylko edukacyjne, ale również integracyjne. Świat biznesu potrzebuje odpowiedzialnych liderów, dobrze zaznajomionych z obecnymi zmianami w biznesie i zarządzaniu, program studiów bardzo dobrze odpowiada na te potrzeby.

Tegorocznymi absolwentami studiów MBA zostali menedżerowie oraz członkowie rad nadzorczych największych spółek naszego regionu.

Wypowiadający się w nim absolwenci podsumowują studia MBA m.in. jako szansę na:

• rozszerzenie i usystematyzowanie wiedzy,
  • uzyskanie umiejętności z zakresu ładu korporacyjnego,
  • inspirację do pracy nad rozwojem osobistym.

Uroczysta graduacja odbyła się w ramach Kongresu Corporate Governance 2023 – Perspektywy rozwoju nadzoru korporacyjnego i audytu wewnętrznego.